ATM (2012)

Dar garuojantis, prie ekrano prikaustantis trileris ATM. ATM, tai bankomatas, kuriame galima išsigrynint pinigų, šiuo atveju, kažkas panašaus į mūsų Snoro budeles tik su didesniu apsaugos lygiu: sunkiai dūžtantys stiklai, kortele rakinamas įėjimas ir t.t. Prasideda gana vangiai, gyvenimiškos situacijos, darbo balius, merginos kadrinimas, įkirus draugas prašantys pavežėt namo, žodžiu nelabai aišku ir ko tikėtis.

Tad malonu kai mažai žinant situacija užpuola tave visu savo plėšrumu. Nakty, atokiam rajone, pūčiant šaltam vėjui šie žmogeliukai užsuka išsigrynint pinigų. Nei iš šio nei iš to už lango atsiranda durnius. Jų akyse jis užmuša žmogų, veidą slepia gobtuvas. Psychas neina vidun, tie bijo išeit laukan, prasideda įtemptas, bet mum labai smagus katės ir pelės žaidimas.

Nuo socialinių baimių (kaip gi čia dabar dauši stiklą) iki klykiančios kovos už išgyvenimą (kai dažniausiai jau būna per vėlu) filmas išlaiko dėmesį ir įtampą, kuo puikiausiai, todėl prabėga labai greit, vienas malonumas žiūrėti tokius sukaustančius trilerius. Veiksmas vyksta praktiškai vienoje vietoje, bet tas veikia labai gerai, palyginimui gal pasirinkčiau Phone Booth, Frozen, Open Water ar kažką panašaus. Istorija ne banali, žudiko veislė idomi, antrą kart žiūrėti gal ir nėra prasmės, bet kartą kalneliai tikrai smagūs ir rekomenduotini.

8/10

2 komentarai(-ų)

 • Slasher 2012-03-11

  Tikrai vertas dėmesio . Elementarus , paprastas survival horror . Puikus pavyzdys, įrodantis , kad geram, pilnam įtampos filmui susukti užtenka ir vienos bankomato būdelės. Kažkokių asociacijų sukėlė su „P2“

  Atsakyti
 • ZeaLot 2012-03-12

  Ką tik peržiūrėjau. Daugiau kritiškai linkęs atsilieptį apie filmą, bo pasirodė gan komiškas, gal todėl, kad kupinas klišių ar papasčiausiai prasilenkiantis su elementariausia logika, kurios ko gero daugiau kokiame komiksiniame šlamšte nei kad čia.
  Vienok didelis pliusas už įtampą, sugebėjo prikaustyti ir išlaikyti dėmesį iki pat pabaigos. Norėtųsi ateity matyti daugiau tokių alia ‘uždaro tipo’ trilerių („ATM“ vadinti siaubo filmu nelabai apsiverčia liežuvis), tik kokybiškesnių, „Phone Booth“ lygio.

  Atsakyti

Atsakyti

*

Copyright © SIAUBAS.LT 2007-2018