Rūsys – įspūdžiai

Vakar pabuvojau „Rūsyje” ir jis man, nepaisant krūvos neigiamų komentarų sklandančių po intiką, patiko! Vertėtų nusiteikti, kad tai bus daugiau drama filmas su horror’o elementais arba tiesiog psichologinis siaubo žanras, kaip kad teigia kūrėjai, nes siaubo scenų čia nėra daug, viena-kita. Daugelis jų jau matytos ne viename filmų, ir pamaniau, kad tuoj tuoj ir filmas peraugs į kokį „Egzorcistą” :)

Reikėtų pakalbėti ir apie tai, jog tai pirmasis pasaulyje išmanusis kinas. Savybė naudotis kine išmaniaku man patiko, nes filmas kiek nuobodokas, dažnai voliojamasi lovose, vaikštoma iš kampo į kampą ir nelabai kas bevyksta, tad interaktyvumas filmo metu buvo geras dalykas, nejučia laukdavau kada ir vėl įsijungs mabilka, pranešdama apie papildomą turinį. Pvz. vienoje vietoje per mabilką parodė tapytą paveikslą, ko filmo metu nebuvo galimybės pamatyti arba tiesiog nepastebėjau. Tiesa, Multikino salėj bebuvo gal kokis dešimtis žmonių, tad švieščiojančių ekranų praktiškai nemačiau ir nieks aplinkui netrukdė. Tad iš mano pusės šiam konkrečiam filmui tik pliusai.

„Rūsyje” viskas vyksta pakankamai realistiškai, paaiškinama kam tos po visus namus iškabinėtos Paranormal Activity kameros – Ieva serga kažkokia sunkia epilepsijos forma, tad daktaras turi stebėti jos būklę. Ir jos vyriokas geras bachūras, atsisakė savo lakūniško darbo dėl jos ligos, tad pastoviai prakiurkso namuose. Na ir grand finale taipogi išaiškėja kodėl žmona taip raganėja, detaliai sudėliojama t’sakant po lentynėles kas ir kaip čia vyko, tad ir pasirinktas plakatas pasirodo čia net labai dera, palikta vietos šiokiai tokiai interpretacijai.

Ar verta filmą žiūrėti? Be abejo. Jei norime kada sulaukti dar kokių lietuviškų siaubo filmų. Tačiau ne tik dėl to, bet ir dėl niūrios atmosferos, matos kad postprodukcijoje su spalvomis padirbėta profesionaliai (hurray color grading!), Šeduikytės (ji čia labai vietoj ir lipo šiai rolei) ir pačios socialinės filmo minties. Žiūrėti neverta, jei mislysit, jog tai pigių siaubo triukų ir kibirų kraujo žiūralas. „Rūsys” skirtas brandesniam žiūrovui.

Komentarų nėra

Atsakyti

*

Copyright © SIAUBAS.LT 2007-2018