Kodėl gi žiūrite siaubo filmus?

Pokalbiai apie siaubo filmus

Moderators: Slasher, Otis, ZeaLot

Levas
Velnias, greičiausiai...
Posts: 86
Joined: 2006-02-24, 00:40
Location: Tortureland
Contact:

Kodėl gi žiūrite siaubo filmus?

Post by Levas »

Ties šia tema širyt sėdėjau ir mąsčiau gal pusvalandį. Kodėl gi žiūrite siaubo filmus.
Ar tai yra spec. efektų stebėjimas, žinant, kad taip gyvenime iš tikrųjų nevyksta, o čia tik pvz. badomos lėlės ir pan.
Ar tai yra mirties ir siaubo baimė?
O gal tai yra emocijų nukrovimas, prisižiūrėjus ir taip negerų dalykų pasaulyje? įdomu būtų išgirsti jūsų mintis.
User avatar
ZeaLot
Viršinykas
Viršinykas
Posts: 428
Joined: 2005-10-05, 17:46
Location: Vilnius
Contact:

Post by ZeaLot »

Tema nebloga, kol kas dar niekas nepasireiškė, ką gi būsiu pirmas ;)

Atsakymas: tam kad mus išgąsdintų. Sekantis iš to klausimas būtų kodėl? Galima pabandyti atsakyti į tą klausimą.

Siaubas yra neatsiejama mūsų vaizduotės dalis. Siaubo filmai mus verčia užduoti klausimą "kas jei" ir tuomet pasinerti į nežinomybę. Siaubas mus lydi nuo pat mažens baimių - šešėliai, figūros, šiek tiek pravertos durys ir pan. Mes žiūrim, išsigąstam, ir pastoviai sau primename, jog tai tik filmas, sakome sau vėl ir vėl, kad "tai nevyksta, tai nerealu“. Mes jaučiamės galį kontroliuoti situaciją, galime bet kada sustabdyti filmą, galime jaustis saugūs juos žiūrėdami.

Siaubo filmai sužaidžia su viena iš pagrindinių žmogaus emocijų – baime. Jie atskleidžia mūsų baimes, kurias mes stengiamės "užrakinti", paneigti jų egzistavimą savyje.

Deja, siaubo filmai dažnai yra vertinami neigiamai filmų kritikų. Geriausiu atveju jie nėra aprašynėjami. Pagrindinė priežastis yra dėl šiuos filmus žiūrinčios audiencijos – paauglių. Tačiau, manau ne man Jums aiškinti, kad yra labai puikių nepopsinių siaubo filmų, su gera režisūra, aktorių vaidyba, sound'u ir pan.
Duke Henry: I am Henry the Red. Duke of Shale, Lord of the Northlands and leader of its peoples.
Ash: Well hello Mister Fancypants. Well, I've got news for you pal, you ain't leadin' but two things: Jack and shit... and Jack just left town.
Slasher
Adminas
Adminas
Posts: 1762
Joined: 2005-10-05, 22:59
Location: Kaunas

Post by Slasher »

įsigilinus į klausimą "kodėl žiūriu horror?" galima atrast daug faktorių nulemenčių tokį pasirinkimą, kurie artimai susijusiję su blogąja,tamsiąja, nepažinta žmogaus prigimties puse arba mirtimi. Praktinio susipažinimo su blogiu ar mirtim dar nepageidauju, tai lieka geriausia išeitis - horror filmai ir visa kas su jais susiję.
Išskirčiau keletą pagrindinių faktorių kurie verčia žiūrėt horror filmus.
Pilnai sutinku su aukščiau ZeaLot paminėta baime. Iš vienos pusės jei filmas sugeba tavyje sukurti baimės jausmą kažkam, tai jau sukelia emocijas, o bet kokios emocijos yra gerai :); iš kitos pusės filmuose netyčia gali atrasti visai įdomių atsakymų apie baimės atsiradimo priežastis, tai irgi labai įdomu.
Toliau būt smurtas, žudymas, prievarta, žmogaus užvaldymas ir t.t. šito tai reikia kiekvienam žmogui, kaip maitintis ar dulkintis. Bet paveikti civilizacijos, mes patys ar mums bandoma įrodyti, kad šitas poreikis nereikalingas ir prieštarauja visoms visuomenės normoms, tačiau jis pilnu tempu egzistuoja aplinkui. Tad būnant civilizuotu žmogumi ir nenorint per daug iš arti su juo susipažinti, tenka tenkintis horror filmais.
Dar gražu horror filmuose gore, torture vaizdeliai. Norint ten gali įžvelgti tokį pat grožį, kaip ir žymiausiuose meno kūriniuose:),tik reikia truputį praplėst smegenis ir vaizduotę.
Ypač priimtinas dalykas horroruose, tai laki kūrėjų fantazija arba keistas humoro jausmas. Kituose kino žanruose tokio lygio shyzos nelabai ir besutiksi.
Na dar galima paminėti - horror muzika, filmo darymo minimaliu biudžetu idėjos, neapykanta komerciniam kinui, absurdo propagavimas, erotika, xxx ir t.t.
Viską susumavus galima padaryt paprastą išvadą - žiūrėt horrormovies tikrai verta ir net būtina :).
Muzonas
Kaulų kolekcionierius
Posts: 591
Joined: 2006-06-22, 15:49
Location: Vilnius

Post by Muzonas »

nzn kodel butent manau megstamiausias zanras yra siaubo,bet gal paprasciausia atsakymas - kad patinka,kazkaip pritraukia.Visokie zudikai,pabaisos,raganos,skerdikai,shamanai,zombiai jie man kazkuo idomus,kartais ir adrelino siek tiek gauni ziurint koki labai jau gera siaubiaka vakare.
Freddy
Bumbeklis
Posts: 807
Joined: 2006-12-31, 00:51
Location: Vilnius
Contact:

Post by Freddy »

Siaubo filmus pamegau, jei neklystu budamas 5 metu, pamaciau viena geriausiu mano nuomone siaubo filmu A Nightmire On Elm Street, deje nepamenu kuria dali, bet tuomet buvo isties baisu.
Dabar kazkaip nebera tu baisiu filmu, tik idomus beliko.
Taigi kodel ziuriu Horror? Sunkus klausimas i kuri atsakymo dabar suformuluoti tikrai negaliu. Horror yra Horror, noreciau kad tokius filmus pagaliau pradetu rodytu televizija, vietoj tu visu komediju , veiksmo ir t.t. , butu super :D , Na kol isvis nenisisnekejau gal baigsiu.
User avatar
Jason Voorhees
Velnias, greičiausiai...
Posts: 55
Joined: 2007-01-04, 16:18
Location: Krystal Leikas, JAV

Post by Jason Voorhees »

Kodėl žiūriu siaubo filmus? Kaip jau čia minėjo mano kolegos, žmonės MėGSTA bijoti! Tai yra normalu - aplinkui pilkas, nuobodus, rutininis gyvenimas, o siaubo filmai sugeba padovanoti NUOTYKį, pamatyti tai, ko pats vargu ar norėtum išgyventi, pasijausti stiprių jausmų epicentre. Asmeniškai aš nebemoku žiūrėti siaubo filmų (nors kitų filmų irgi :) ) ne "iš šalies" - žiūrėdamas filmą aš vertinu vaidybą, specefektus, siužetą, bet per medžius kitą sykį nebematau miško :) Matyt, būsiu persisotinęs :D
Rest In Pieces
Image
Meskiukas_Zudikas
SIAUBAS.LT tarnas
Posts: 1238
Joined: 2007-07-12, 05:16
Location: Vilnius
Contact:

Post by Meskiukas_Zudikas »

patinka ziaurumas ir itampa. Tiesiog idomu ziuret GERUS siaubo filmus. Spec efektai: geriau maziau bet kokybiskiau. Siaip ne nuo ju priklauso, nes ziuriu tai kas idomu ir itraukia, suzavi ir sukelia minciu kazkokiu, susimastyma apie gyvenima.
lylu
Neputiovas
Posts: 9
Joined: 2007-06-26, 12:51

Post by lylu »

Hmm...Tai mano mėgiamiausias filmo žanras. Dauguma sako, kad nepatinka "siaubiakai", kad po jų neužmiega, vaidenasi ir t.t. O man kaip tik jie "sueina" :D Gal, kad pripratus nuo vaikystės juos žiūrėt :D Taipogi, ir žaidimai to paties žanro patinka. Pasilieku prie nuomonės, kad geriausi siaubo filmai tie seni 80 metų. Ypač su zooooombiais..uuhhh :D
User avatar
Escada
Suzombėjęs
Posts: 34
Joined: 2007-09-20, 16:32
Location: Panevėžys

Post by Escada »

aš su jais užaugau (tiksliau mama ir senelis pripratino), nes patinka save įbauginti, tiesiog man šie filmai įdomiausi, kitaip net neįsivaizduoju kaip paaiškinti :oops: :D
Mexico can wait...
BloodRust
Velnias, greičiausiai...
Posts: 64
Joined: 2007-10-21, 15:49
Location: Dark woods beneath Vilnius

Post by BloodRust »

Dažnokai ir aš pamąstau "kodėl?". Gal tai bandymas bent iš tolo prisiliesti prie beprotybės? :D ZeaLot neblogai reziumavo bendrą priežastį, o nuo saves galiu pridėti, jog nors pats esu gan išrankus horror'ui, apskritai jis leidžia patirti savotišką kartarsį. Horroras man patinka visose medijos formose, ne tik filmuose (muziką, žaidimai, literatūra). Tas disturbance'as ir psichologinė įtampą, kad ir kaip paradoksalu tai beatrodytų, išlaiko mano psichiką stabilią. Mažo to, tai turbūt pagrindinis įkvėpimo šaltinis kūrybai man asmeniškai :roll:
Ir tai, čia tik patys bedriausi niuansai.
Last edited by BloodRust on 2008-10-09, 23:24, edited 1 time in total.
People please stop abusing your poor little corpses
Slasher
Adminas
Adminas
Posts: 1762
Joined: 2005-10-05, 22:59
Location: Kaunas

Post by Slasher »

patiko viena citata, apie tų baimių poreikį žiūrint siaubo filmus, iš tokio labai pavišutiniško straipsnio :
"Paradoksas, tačiau išgalvota, dirbtinai skleidžiama baimė leidžia pasijusti saugiau vis pavojingesniame pasaulyje."
manau čia daug tiesos :)
pats straipsnis : http://ct.svs.lt/7md/?leid_id=668&st_id ... xt=siaubas
redvirus
Kanibalas
Posts: 761
Joined: 2007-01-19, 17:38
Location: Vilnius

Post by redvirus »

Citata gan nebloga, bet pats straipsnis tai baisokas...

Net atidžiai neskaitant, o tik prametus akimis - pilna nesusipratimų:

"originalus siaubo filmas paaugliams "Vaško namai" "

"1978 m. sukurtas "Helovynas". Jis laikomas klasikiniu ir sulaukė jau penkių tęsinių."

Ir šiaip keistos kai kurios mintys, pavyzdžiui, kad remeikai "liudija, kad siaubo kinas išgyvena tikrą atgimimą". :)
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
ValiNskaS
Išplėš tau širdį
Posts: 125
Joined: 2007-03-21, 23:27
Location: Vilnius

Post by ValiNskaS »

Jei is siaubo:
Zombiu filmus ziuriu, nes patinka, tas faktas, kad numireliai keliasi. Patinka gyvi lavonai. Kadangi megstu sci-fi, tai labiausiai pramusa kai kazkokiu moksliniu pagrindu prisikelia lavonai.

Gore ir kitokio pagrindo su intensyviu smurtu filmus ziuriu, kadangi patinka kai zmones zudo ypac kai viskas parodyda kuo smulkiau. Violence for fun.

O geriausia buna kai sumaisytas intensyvus smurtas su mano megstamu sci-fi.

Taipogi zmoniu zudymas sukelia neretai juoka- jei labai vaizdingai pademostruotas galabyjamas zmogus. Su humoru kitaip tariant. Taigi komedijos geriausios yra Troma kurybos. Negi turi buti juokinga kai torta meta i veida? Juokingiau kai ta veida nupjauna su benzo pjuklu
Satan!
fakjupypl
Kanibalas
Posts: 984
Joined: 2005-10-05, 23:20
Location: Vilnius

Post by fakjupypl »

ValiNskaS wrote:Negi turi buti juokinga kai torta meta i veida? Juokingiau kai ta veida nupjauna su benzo pjuklu
Pritariu visom turimom galūnėm :lol:

Pastebėjau, kad dažną sykį geriau jaučiuosi naktį miegojęs porą valandų ir pažiūrėjęs vieną kitą pilmą, nei kad "dėjęs į akį" kokias 6 valandas. Kažką tokio jie turi, nes ryte būnu energingas, o veidą puošia ne tik paraudusios akys, bet ir šypsena nuo ausies iki ausies :)
"teka gyvenimėlis šiknos grioveliu..." c.p. E.M.
ValiNskaS
Išplėš tau širdį
Posts: 125
Joined: 2007-03-21, 23:27
Location: Vilnius

Post by ValiNskaS »

na, gerai cia sakai, nors imk ir vel uz veikiancio Jovarelio alaus isgerk. Ale, kad jau Norfoj jokio gero ir pigaus neber is alaus. O uz Jovarelio geriau paskutini syk pries 7 metus jauciu... :(
Satan!
Post Reply