Filmų kritikavimas

Pokalbiai apie viską

Moderators: Slasher, Otis, ZeaLot, soundchaser

Post Reply
redvirus
Kanibalas
Posts: 761
Joined: 2007-01-19, 17:38
Location: Vilnius

Filmų kritikavimas

Post by redvirus »

Kolegos, norėčiau išgirsti jūsų nuomonę apie tai kuo remiantis galima pasakyti, jog filmas yra geras arba blogas?

My opinion. Pagalvoti apie tai kažkaip privertė vieni ir kiti pasisakymai forume, kai kurių darbų vertinimas 180 laipsnių skirtingais kampais ir eilini kartą užpuolusi nemiga. Patiko ar nepatiko pasakyti tikrai lengva, visi turime skonį ir dėl jo nesiginčijama (kai kurie populiarus filmai mano skoniui taip pat netinka), bet kaip nuspresti ar pats filmas "geras"? Kuriant (ir jau sukurus) filmą jis pretenduoja į tam tikrą žanrą, sritį, auditoriją - į tam tikrus rėmus, kurie kartais nusakomi griežtai, o kartais neaišku ar žiūri komedija paaugliams ar mistinę dramą. Manau vertinti filmo nusisekimą ir reikėtų remiantis tais jo rėmais. Jei paklausite mano nuomonės apię eilinę muilo operą rodomą mūsų televizijose, aš kogero pasakysiu, jog tai totali nesamonė. Bet mano nuomonė, bus sci-fi, siaubo, mistikos mėgėjo nuomonė. O juk tai ne toks kurinys. Taikantis į moterišką, namuose sėdinčia auditoriją. Ir jei namų šeimininkė vertina tai kaip stebuklą - tai ko gero serialas įvykdo savo srityje keliamus reikalavimus ir yra "geras".
Grįžkime prie siaubo filmų - čia taip pat gausu skirtingų potemių ir požanrių (idomu yra toks žodis?). Man mėgstančiam 70-90 metų, amerikietiškus filmus ir azijos horror mažai mačiusiam, kokia nors tailandiečių istorija gali pasirodyti nuobodi ir nuvalkiota, tačiau aš kogero net nesugebu jos įvertinti. Galbūt tai totalus perversmas azijos, Tailando ar dar kokios nors srities filmų žanre, galbūt filmų apie vaiduoklius gerbėjų akimis tai perliukas. Noriu pasakyti, kad į filmą reikėtų pažiurėti iš tos pusės į kurią jis "nukreiptas".

Iš dalies visą šitą rašliavonę paskatino parašyti skirtingas Grindhouse vertinimas forume ir dažnai kartais nesutampančios nuomonės kitų filmų atžvilgiu. Pats nesu matęs nei Death Proof nei Planet Terror, taigi neturiu jokios nuomonės, bet manyčiau vėlgi reikėtų pažiurėti ką šie filmai nori "išlaužti". Exploitation, 70s ir t.t. - visą tai vertinant 2007 metų standartais gal ir fignia gaunasi, bet kai aš prisiruošių peržiurėti šias istorijas tai busių nusiteikęs pamatyti kažkokį praeities elementą perteiktą šių laikų salygomis. Nes į šį filmą nereikia žiurėti per tuos pačius akinius su kuriais žiurėjome "Saw" tarkim.

Tas pats ir su kitais. žiūrėdami siaubo komedija, manyčiau, turėtume "įsijausti" i tai jog tai ir yra tam tikro laikmečio siaubo komedija ir skūstis jog tai neišgasdina poto nedera ir atvirkščiai.
Filmai visais laikais buvo kuriami tikslinei žmonių grupei ir "blogas" filmas manyčiau gali būti tik tas, kuris net joje nesusilaukė pritarimo. Nes jeigu net namų šeimininkės nežiuri kurios nors melodramos - tikiu ji bloga.

Ir vėl gi dar egzistuoja toks reiškinys kai filmas buna tiek "blogas", jog dėl to savo blogumo susilaukia populiarumo - paradoksalu, bet dažna.

Tikiuosi nesunervinau savo kliedesiais ir norėčiau sužinoti jūsų nuomonę :wink:
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
GOREBORGAS
SIAUBAS.LT tarnas
Posts: 1131
Joined: 2006-06-21, 10:56
Location: Vilnius
Contact:

Post by GOREBORGAS »

Ne nu iš esmės tai teisingai tu čia kalbi. Reikia mokėti pažvelgti įvairiais rakursais, o ne tik į viską žiūrėti pro savo "akinius".
Be to pasakyti "jėga", arba "šūdas" - nėra kritika. Kritika yra daug kruopštesnis kūrinio išnarpliojimas negu tai.
I am the devil. And I'm here to do the devil's work.
http://kirashorror.blogspot.com/
Slasher
Adminas
Adminas
Posts: 1762
Joined: 2005-10-05, 22:59
Location: Kaunas

Post by Slasher »

Nematau nieko blogo tame, jei kažkam filmas nepatinka, ar pavadina jį paskutiniu šlamštu. Tik reiškiant nepasitenkinimą pageidautina pateikti labai svarius argumentus, faktus o ne vien, kad skoniai nesutampa ar buvo nuobodu žiūrėti. Ta pati taisyklė liestų ir teigiamai vertininamus filmus. žinau, kad tai kartais sunku :)
Dėl neigiamų komentarų pateiktų Grindhouse atžvilgiu, tai galima teigti, kad rašiusieji aplamai nepagavo filmo esmės, tad tolesnė diskusija - geras tai ar blogas filmas - negalima.

P.S. vis dėlto jokios tolerancijos amerikiečiams skirtiems kitų šalių kino remeikams. Ten vat, yra mėšlas :twisted:
Meskiukas_Zudikas
SIAUBAS.LT tarnas
Posts: 1238
Joined: 2007-07-12, 05:16
Location: Vilnius
Contact:

Post by Meskiukas_Zudikas »

visiskai sutinku su autoriaus nuomone. Kritikuot reiskia but objektyviam ir pazvelgti i kritikuojama dalyka ivairiais rakursais. Beda tame, kad musu kino kritikai (omeny turiu TIKRUOSIUS) kaip tik to ir nedaro. Priezastis yra viename, tame, kad jiems daugiau per 40m ir jie tu filmu mate tiek, kad naujausi kino sedevrai atrodo kaip paskutinis slamstas. Cia skiriasi poziuriai i tam tikr dalyka ir supratimas, kas yra geras filmas. Sovietmetis irgi manau pakeite daugelio supratima apie filmus, zodziu, yra daug veiksniu, nulemenciu vieno zmogaus kritika vieno ar kito filmo atzvilgiu.

O ka as pats manau apie save? Taip, man reiketu pasimokyti kritikuot filma nesaliskai ir t.t. Nes as visus filmus vertinu pagal tai, ar jie man patinka, ar ne. T.y. ar paliko ispudi ar ne. Be to juk neimanoma visu filmu teisingai suprast, ka kurejas norejo tuo pasakyt ir panasiai. Mano manymu del kiekvieno filmo musu nuomones issiskirs, nors dauguma, ypac holivudiniu filmu, yra taikomi ir kuriami placiajai visuomenei, tikintis, kad dauguma zmoniu supras ji ir puikiai ivertins, taciau filmas filmui nelygu. Ar kritikuotum objektyviai is visu pusiu, ar tiesiog pasakytum SAVO nuomone apie ta filma (patiko ar nepatiko), vistiek atsiras zmogus, kuris jam nepatiks, nes mes visi uzaugom skirtingai ir ESAM skirtingi. Kas iprato ziuret muilo operas, tas ir ziures jas, kam patiko popsas, tas daugeliu atveju ir klausys vudzio ir sakys kad tai cool, kam patiko siabiakai nuo gimimo, tas ir megs siaubiakus. Ir t.t. Nors cia labai kategoriskai pasakiau, bet kitaip nesugebejau issireiksti.

Man patinka asmeniskai amerikieciu produkcija, taciau zinoma kokybiska, nors ir skirta atseit placiajai visuomenei. Azijos siaubo filmu mates viena gal du ar tris ir ne vienas nepatiko, tiesiog man to nereikia. Jei man kurinys nepatinka be papildomo apsiskaitymo apie viena ar kita zanra, tai kodel as tureciau juos ziureti?
Europa? Irgi mazai mates europiniu siaubiaku, paskutinis matytas buvo Haute Tension. Nors jame ir jauciama vakaru itkaka, taciau sis filmas man, kaip europos siaubo filmas, patiko. Nors siaip visada pirmenybe teikiu amerikieciams, kadangi is ju siaubo filmu gaunu tai ko reikia. Siurpumo ir ziaurumo doze.
Nesigincysiu, pagal jus as maciau labai mazai siaubo filmu, na taip yra todel, kad daugeliu atveju as atsirenku kas patinka, kas idomu, o kas ne. Siaubo filmas mane turi kazkaip paveikt, nustebint ir isgasdint (lengvaja prasme), todel ir renkuosi panasius filmus. Manes niekada neisgasdins tokie filmai kaip elvyra - tamsos valdove, vilkolakiai paryziuje ar dar kur, ar koks Fredis kriugeris pries kinkonga, ar Klyksmas 4. (pastarojo filmo nekenciu nekenciu nekenciu).
Tokiu filmu KRITKUOT objektyviai niekada neismoksiu, ir nesistengsiu. Na o bet taciau del tu, eee..kitokiu filmu, gal. Bet kokia man is to nauda? Man jis vistiek nepatiks. Todel patariu visiems vertint filma pagal sablona, patiko, nepatiko + idomus argumentai. :lol:


Na juk neimanoma visiems megti kitu megiamus filmus.Nors filmas ir kazkur kirgizijoj padare perversma, bet jis perversma padare SAVO zmonems, o ne kazkokiam senukui is papua gvinejos. Palikim teise nesaliskai kritikuot musu oficialiems KINO kritikams, tai ju problema, o as geriau megausiuosi filmu ir neziuresiu to, ka kiti bandys man ipirsti per prievarta vien todel, kad tai nereali galimybe pamatyt kino sedevra. As jo vistiek nesuprasiu. Filmas - menas, ne visi zmones ta mena supranta, kaip ir ne visi zmones sugeba isanalizuot teksta ir parasyt interpretacija vienodai kaip ir kiti 29 klases mokiniai.
Slasher
Adminas
Adminas
Posts: 1762
Joined: 2005-10-05, 22:59
Location: Kaunas

Post by Slasher »

Nu va , kaip gerai. Visi panašiai porinam apie kritiką :)
Post Reply