Pokalbiai apie viską

Paskutine skaityta knyga

Moderatoriai: Otis, ZeaLot, Slasher, soundchaser

Vartotojo avataras
User

fakjupypl

Rangas

Kanibalas

Pran.

981

Registr.

2005-10-05, 23:20

Miestas

Vilnius

Re: Paskutine skaityta knyga

fakjupypl » 2012-11-08, 13:56

"Šešios progos numirti" (2012), Algimantas Čekuolis
Pasirodė ne tokia įdomi kaip ankstesnės, bet viską atpirko trumpa autoriaus ala autobiografija.
"teka gyvenimėlis šiknos grioveliu..." c.p. E.M.
Vartotojo avataras
User

fakjupypl

Rangas

Kanibalas

Pran.

981

Registr.

2005-10-05, 23:20

Miestas

Vilnius

Re: Paskutine skaityta knyga

fakjupypl » 2013-02-13, 13:34

"Faktai ir šypsenos" (2012), Algimantas čekuolis
Įdomesnė nei prieš tai skaityta "Šešios progos numirti". Kaip ir anksčiau - užsimota plačiai, bet įdomiai: truputis Lietuvos istorijos, paliesta genetiškai modifikuotų produktų tariamai keliamo pavojaus tema, galimi pasaulio pabaigos scenarijai ir dar begalė kitų temų. Gale - šiek tiek autoriaus atsiminimų iš jo vadovautų turistinių kelionių užsienyje. Užskaitau ;)

"Pradingę miestai" 2005, autorių visas kalnas ;)
Galbūt labiau architektams ar panašaus plauko veikėjams orientuota knyga, nes akcentuojami miestų išplanavimo ypatumai, puošyba, pastatų paskirtis ir pan. Ties miestų istorija - kas, kada ir kodėl pradėjo statyti ar sugriovė - labai neišsiplėsta. Nepaisant to buvo įdomu pavartyti ir paskaitinėti - knyga didelio formato su daug ir kokybiškų nuotraukų.
"teka gyvenimėlis šiknos grioveliu..." c.p. E.M.
Vartotojo avataras
User

redvirus

Rangas

Kanibalas

Pran.

747

Registr.

2007-01-19, 18:38

Miestas

Vilnius

Re: Paskutine skaityta knyga

redvirus » 2013-07-13, 13:03

Full Dark, No Stars (2010), Stephen King - keturių novelių, kurias sieja veikėjų saugomų tamsių paslapčių tematika, rinkinys. Šiaip istorijos neblogos, bet kaip King'ui gana vidutiniškos. Skaitant įdomu, bet užvertus paskutinį puslapį, supranti, kad antrą kartą šios knygos turbūt niekada nebeskaitysi. Rekomenduotina, tik jei esate perskaitę beveik visą S.K. bibliografiją ir tiesiog norite dar keletos negirdėtų istorijų. Priešingu atveju, yra aibė žymiai geresnių autoriaus kurinių. Kad ir paskutinė, iš karto po "Full Dark, No Stars " mano skaityta jo knyga:

11/22/63 (2011), Stephen King - knyga kurią turbūt galėčiau įrašyti į savo mėgstamiausių King'o kūrinių TOP10 (na jei Dark Tower seriją laikytume viena istorija). Kelionės laiku - check, King'ui būdinga slogi nuotaika - check, dalis veiksmo vyksta Derry'je - check. Kas keisčiausia, visai teigiamai įsiminė visoje šitoje istorijoje įsipynusi meilės istorija, kuri galiausiai tampa vos ne pagrindine knygos tema, bet sugeba sudominti ne ką mažiau nei bandymas išgelbėti JFK.
"Baugių" elementų čia nedaug, bet tai nėra minusas. Prisiminus tokias knygas kaip The Dead Zone, žinome, kad ir be to galima gauti neblogą istoriją.

A Song of Ice and Fire (1991 - ...), George R. R. Martin - siužeto, dėl paskutiniu metu išaugusio "Game of Thrones" hype, turbūt net neverta pasakoti (na nebent spoilinti dar neekranizuotas knygas), bet tai tikrai neblogos knygos. Žymiai gilesnis ir platesnis pasaulis, nei vaizduojamas ekrane ir sudėtingesni veikėjų portretai. Aišku, priėjus paskutines išleistas knygas, pradedi jas "taupyti", nes žinai, kad paskutinių dalių dar teks laukti.
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
Vartotojo avataras
User

redvirus

Rangas

Kanibalas

Pran.

747

Registr.

2007-01-19, 18:38

Miestas

Vilnius

Re: Paskutine skaityta knyga

redvirus » 2016-12-30, 10:39

Wool (Silo #1) by Hugh Howey
In a ruined and hostile landscape, in a future few have been unlucky enough to survive, a community exists in a giant underground silo.

Kiek teko matyti yra ir lietuvių kalba išleista ši knyga ir prequelis ("Šachta" ir "Pamaina").
Post-apokaliptinis pasaulis. Jei esate pažystami su "Fallout" pasauliu, tai įsivaizduokite, kad visas knygos veiksmas vyksta vault'e/bunkeryje (arba kaip jis vadinamas knygoje Silo) kurio gyventojai niekada nebuvo išėję į išorę. Tiksliai nežinoma, kada pasaulis tapo netinkamas gyvybei, bet jau daug kartų gyvena, dirba ir miršta ~144 aukštų požeminiame prieglobstyje. Vidinės intrigos, paslaptys, bandymas sužinoti kas ištikrųjų yra už Silo sienų. Iš pradžių bijojau, kad bus kažkoks Young Adult sci-fi, bet visai maloniai susiskaitė. Galbūt dėl to, kad seniai kažką iš sci-fi skaičiau ir todėl, kad tema artima širdžiai. Planuoju ir priequelį prigriebti (dar yra ir trečioji knyga, jei istorija neatsibos).

The Name of the Wind (The Kingkiller Chronicle #1) by Patrick Rothfuss
My name is Kvothe.
I have stolen princesses back from sleeping barrow kings. I burned down the town of Trehon. I have spent the night with Felurian and left with both my sanity and my life. I was expelled from the University at a younger age than most people are allowed in. I tread paths by moonlight that others fear to speak of during day. I have talked to Gods, loved women, and written songs that make the minstrels weep.
You may have heard of me.


Taip pat esu matęs Lietuvos knygynuose, tik tiek, kad kainos 2-3x kartų didesnės nei perkant internetu originalo kalba. Rothfuss'as išleidęs tik 2,5 knygos yra jau labai liaupsinamas fantasy skaitytojų, tai nusprendžiau savo akimis įsitikinti. Ši knyga yra pirmoji trilogijos dalis (išleistos dvi, o trečios jau daug kas savo gyvenime nebesitiki sulaukti, nes rašymo greitis labai jau lėtas :) ). Na ir ką - perskaičiau, patiko. Manau geriausia knyga, kurią perskaičiau 2016-aisiais, eilės jau ant lentynos laukia ir antroji dalis "The Wise Man's Fear". Įdomi magijos sistema, gera istorija. Didžioji pasakojimo dalis iš pirmo asmens perspektyvos. Antroje knygos pusėje veiksmas vyksta magijos universitete - įsivaizduokite Hogwarts'ą vyresniems ir didžiules skolas siekiant susimokėti už studijas :) Daug nesiplėsiu, bet jai mėgstate Fantasy ir šito dar neskaitėte - įtraukite į savo readlistą.
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
no avatar
User

Edgaras

Rangas

Neputiovas

Pran.

6

Registr.

2016-12-09, 23:10

Re: Paskutine skaityta knyga

Edgaras » 2017-03-03, 23:44

Dantė Aligjeris - Pragaras
Ankstesnis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign