Mécanix (2003)

Filmų apžvalgos/aprašymai

Moderators: Slasher, Otis, ZeaLot

Post Reply
redvirus
Kanibalas
Posts: 761
Joined: 2007-01-19, 17:38
Location: Vilnius

Mécanix (2003)

Post by redvirus »

Mécanix (2003)

Režisierius: Rémy M. Larochelle
Aktoriai: Stéphane Bilodeau, Julie-Anne Côté

Image

IMDb

Traileris

Forumo narys stepanas neseniai klausė "kodėl niekas neberašo recenzijų?" fakjupypl atsakymas, jog tam reikia laiko ir iškalbos yra teisingas. Man taip pat patinka skaityti kitų rašytas apžvalgas, o va rašyti pačiam - tingisi. Nors iškalbos turiu neperdaugiausiai, bet atradęs laiko nusprendžiau vis dėlto sukurpti vieną review'ą. Nesiryžau jo talpinti tiesiai į siaubas.lt puslapį, nes panašios apžvalgos jau seniai neteko rašyti, todėl kol kas metu čia į forumą. Apžvalgai pasirinkau paskutinį savo matytą filmą, nes naujesnių ir populiaresnių filmų apžvalgų pilnas internetas, o Mécanix visgi yra šiek tiek mažiau žinomas.

Nežinau kaip jūs, bet aš ankstyvoje vaikystėje tikrai mėgau pasakas. Netokias, kurios pasakoja apie draugiškus traukinukus ir kitas modernaus pasaulio istorijas, bet tas, kurios šaknimis siekia viduramžius. Tamsūs miškai ir iš jų atkeliaujančios būtybės, grobiančios žmones; raganos, bildukai, milžinai; galvas kapojantys ir savo galvų netenkantys riteriai ir t.t. šias istorijas mėgau dėl jose esančios tamsos ir baimės jausmo (ko gero polinkio į siaubo filmus šaknys). Filmas apie kurį norėčiau pakalbėti priminė tą savijautą, kuri apimdavo klausantis bauginančios pasakos.

Image Image

Mécanix - Kanados prancūzų kūrinys, siurrealistinis pasakojimas kurį kiekvienas žiūrovas turbūt interpretuotų savaip. Todėl ir aš nesileisiu į išsamų siužeto nagrinėjimą, o pradžiai tiesiog pateiksiu oficialią, daugumoje šio filmo apžvalgų aptinkamą istoriją. Filmo veiksmas vyksta mums svetimame ir nepažįstamai pasikeitusiame post-apokaliptiniame pasaulyje, valdomame keistų mechaninių būtybių. šie padarai man priminė mokyklos biologijos kabinetuose esančius skeletus, kurių kaulai suverti ir sutvirtinti viela. žmonių rasė šiame pasaulyje beveik išmirusi, o išlikusieji yra įkalinti naujųjų pasaulio šeimininkų. Vienintelis dalykas, kurio šie sutvėrimai bijo ir todėl bet kokia kaina trokšta surasti yra embryo (lietuviškai turbūt galima vadinti embrionu) - visko egzistuojančio visatoje pradžia ir šaltinis. Pasak legendos, šis embrionas yra vieno iš paskutinių žmonių viduje, todėl padarams tarnaujantys žmonių mokslininkai reguliariai mėsinėja savo gentainius tikėdamiesi aptikti embrioną. Tačiau pasirodo, jog pasaulyje dar egzistuoja vienas laisvas žmogus, kuris taip ieško šio objekto.

Ties šia vieta sustosiu ir baigsiu pasakoti apie filmo siužetą, nes, kaip jau minėjau, filmas tiesiog sutvertas skirtingoms žiūrovų interpretacijoms. Jeigu pats nebūčiau skaitęs siužeto aprašymo, tai ko gero filmą bučiau suvokęs kitaip. Nesu didelis simbolizmo fanas, bet filmas man patiko todėl, jog jis nepriverčia tavęs ieškoti kažkur paslėptos ir vienintelės tiesos, o leidžia pačiam ją susikurti. Per neilgą (70 min.) filmo trukmės laiką žiūrovas galės nevieną ir ne du kartus pakeisti savo nuomonę apie tai ką jis regi priešais save ir, galbūt kaip ir aš, pasibaigus filmui taip ir neturės galutinio sprendimo.

Image Image

Tiek vizualinė filmo pusė, tiek jo audio apipavidalinimas nusipelno atskirų apžvalgų, bet taupydamas jūsų laiką ir kantrybę tiesiog išskirsiu ir trumpai aptarsiu šias dvi sritis. Pirmiausiai apie vaizdą: Kaip minėjau filmas nėra ilgas, bet jeigu žiūrėsite nepasiruošę gali prailgti, nes dialogų jame beveik nėra. Jeigu surinktume ir surašytume visus juostoje ištartus žodžius - galbūt gautume vienos didesnės pastraipos apimties tekstuką. Todėl pagrindinė filmo istorijos pasakojimo priemonė yra vaizdas. šiame forume prie temos apie "Begotten" filmą nevienas minėjo, jog pagavo save tiesiog plaukiantį pasroviui su filmu ir nelabai prisimenantį ką mato. Panašiai yra ir su Mécanix - keletą kartų susivokiau, jog jau keletą minučių mano sąmonė veikia kažką savarankiškai ir tekdavo atsukti filmą atgal, bet tik tam, kad netrukus vėl imtum "plaukti". Mano žiūrėto rip'o kokybė nebuvo labai aukšta, tačiau ir pats filmo apipavidalinimas yra skirtas negryninti vaizdo kokybę, o atvirkščiai, galima pasijusti tarsi žiūrėtum 1930-ųjų, o ne 2003-iųjų metų darbą. Tačiau sakau kaip komplimentą, o ne trūkumą. Filmo vaizdas taip pat puikiai galėtų pasitarnauti kaip fonas kokio nors koncerto metu, nes visi tie siurrealistiniai vaizdai puikiai dera su muzika.

Prakalbus apie muziką, norėčiau pereiti prie filmo garso. šiek tiek žinodamas forumo narių muzikinį skonį, galiu spėti, jog Mécanix garso takelis, arba nors atskiros jo dalys, bent keletui iš jūsų turėtų patikti. Mano nuomone, jis čia dera puikiai. Nekartą norėjosi tiesiog užsimerkti, kad pašaliniai pojūčiai netrukdytų klausytis ir vėl plaukti, tik šį kartą su garsu. Nežinau kokie garsai egzistuotų mechaninių butybių pasaulyje, bet filmo kūrėjai juos parinko taikliai.

Image Image

Baigdamos norėčiau pasakyti, jog Mécanix turbūt tikrai nėra geriausias filmas savo žanre, bet įspūdį tikrai palieka. Turbūt teks vėl rasti tinkamą tamsų vakarą ir dar kartą peržiūrėti šią "pasaką". Ji patiks nevisiems, ko gero net nedaugumai, bet vienokių ar kitokių minčių turėtų tikrai sukelti, o tai jau gerai.

P.S. įpusėjęs šią rašliavą dirstelėjau į IMDb review'ą. Pasirodo neman vienam filmas sukėlė asociacijas su pasaka :)
Last edited by redvirus on 2010-02-01, 00:53, edited 1 time in total.
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
Eikantas
Kanibalas
Posts: 706
Joined: 2007-03-24, 06:33
Location: Vilnius

Re: Mécanix (2003)

Post by Eikantas »

šauni ažvalga. Paradoxas, bet organine šiluma dvelkia tos mechaninės lėlės iš skrynų hehe :) Filmą tai reix būtinai pažiūrėt kada.
redvirus wrote: Nežinau kaip jūs, bet aš ankstyvoje vaikystėje tikrai mėgau pasakas. Netokias, kurios pasakoja apie draugiškus traukinukus ir kitas modernaus pasaulio istorijas, bet tas, kurios šaknimis siekia viduramžius. Tamsūs miškai ir iš jų atkeliaujančios būtybės, grobiančios žmones; raganos, bildukai, milžinai; galvas kapojantys ir savo galvų netenkantys riteriai ir t.t. šias istorijas mėgau dėl jose esančios tamsos ir baimės jausmo (ko gero polinkio į siaubo filmus šaknys).
Man irgi taip. Pati pirma knyga, kurią perskaičiau, kai tik išmokau skaityti, buvo lietuviškos pasakos "Nė velnio nebijau". Nė velnio neteisingas pavadinimas, nes kai sutemo, ir nuvėjau vienas gulti į savo kambarį, tai pzdc buvo, kaip bijojau :lol: True horror expierencas buvo :D
redvirus
Kanibalas
Posts: 761
Joined: 2007-01-19, 17:38
Location: Vilnius

Re: Mécanix (2003)

Post by redvirus »

Eikantas wrote:Pati pirma knyga, kurią perskaičiau, kai tik išmokau skaityti, buvo lietuviškos pasakos "Nė velnio nebijau"
Prisimenu šitą knygą. Nebepasakysiu ar tai pirma, bet taip pat viena iš pačių pirmųjų kurią skaičiau. Jei neklystu tai čia ta, kur visos pasakos su velniais, pragaru ir panašiais vaikams "nebaisiais" dalykais susijusios :) O dėl filmo sutvėrimų organinės šilumos, tai įpusėjus filmui aš juos jau kaip tarpines būtybes ėmiau vertinti. Komunikacija garsu ir kiti niuansai, kurių nespoilinsiu.
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
Meskiukas_Zudikas
SIAUBAS.LT tarnas
Posts: 1238
Joined: 2007-07-12, 05:16
Location: Vilnius
Contact:

Post by Meskiukas_Zudikas »

Niekur nerandu šio filmo :( HALP
redvirus
Kanibalas
Posts: 761
Joined: 2007-01-19, 17:38
Location: Vilnius

Post by redvirus »

Iš torrent puslapių tai pamenu, kad CG keletas skirtingos kokybės failų yra, o taip pat ir KG yra (bet ten turbūt kaip visada problemų su seederiais gali būti). Blogiausiu atveju, jeigu niekur nerasi, parašyk pm kokius nors kontaktus - atsiųsiu.
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
BloodRust
Velnias, greičiausiai...
Posts: 64
Joined: 2007-10-21, 15:49
Location: Dark woods beneath Vilnius

Post by BloodRust »

Ta pati problema. Niekur nepavyksta rasti. Gal kas nors kur nors galėtų upload'inti šitą šedevrą?
People please stop abusing your poor little corpses
redvirus
Kanibalas
Posts: 761
Joined: 2007-01-19, 17:38
Location: Vilnius

Post by redvirus »

Demonoid nuoroda. čia, kaip pamenu, registracija nebūtina. Copy-paste tas pats torrent'as apie kūrį minėjau anksčiau.
"If two grown men can't make a pervert happy for a few minutes, in order to watch a film about zombies, then maybe we should all just move to Iran!"
BloodRust
Velnias, greičiausiai...
Posts: 64
Joined: 2007-10-21, 15:49
Location: Dark woods beneath Vilnius

Post by BloodRust »

Didelis dėkui. Mano nuostabai labai greitai atsiuntė šitą reikalą. Cool.
People please stop abusing your poor little corpses
Meskiukas_Zudikas
SIAUBAS.LT tarnas
Posts: 1238
Joined: 2007-07-12, 05:16
Location: Vilnius
Contact:

Post by Meskiukas_Zudikas »

LT į LT :D galvojau dar man prisijungti ir paseedinti tuos pačius failus, bet kažkas ten neišėjo, nemoku su tuo utorrent elgtis.
Guest

Post by Guest »

Kadrai, (bent jau du paskutiniai) kaip iš Tool'ų klip'ų.
Post Reply