Paranormal Activity (2009)

Filmų apžvalgos/aprašymai

Moderators: Slasher, Otis, ZeaLot

Post Reply
User avatar
stepanas
Palaidotas daržinėj
Posts: 14
Joined: 2011-06-23, 01:17

Paranormal Activity (2009)

Post by stepanas »

Buvau tokį pasirašęs, nusprendžiau čia įdėt po dvejų metų (nieko nekeitęs.) Iš pradžių susiradau temą forume atskirą, bet pagalvojau, kad gal į reviews patalpinsiu. #1 mano horror kinų rankinge.

Taip jau išėjo, kad šiais mokslo metais jau teko matyt 3 vienas už kitą geresnius netikros dokumentikos tipo siaubo filmus. Ir sutapo, kad praėjo net 10 metų, nuo vieno populiariausių tokio stiliaus filmo Bleiro ragana pasirodymo. Negana to, apie paranormal activity išgirdau labai geru metu, sužinoti apie gerą siaubo filmą - 13-tąjį penktadienį.
Pirma, šis kinas, skirtingai negu kiti 2 mano minėti, nepasižymi greitumu. Iš pat pradžių buvo apėmęs nuobodulys. Vėliau darosi vis įdomiau, nes nufilmuotoje medžiagoje atsiranda vis baugesnių detalių, baisumas auga palaipsniui. Keleta pastebėjimų:
i. viskas vyksta namuose, vietoje, kuri žmogaus pasąmonėj užfiksuota, kaip viena saugesnių (skirtingai negu miškas ar konglomerato gatvės);
ii. buitiški efektai - tai nakties faktorius, keisti garsai, šviesos žaismas, įvairus judėjimas ir t.t;
iii. nervinantis vienatvės pojūtis, kurį retkarčiais šmėkšteliantys antraplaniai personažai, tik keistai sustiprina;
iv. stengiamasi maksimaliai įtikinti žiūrovą, jog filmas išties dokumentinis - jokių titrų ir pan. Smarkiausiai smogia memorialas filmo gale.
Įspūdingiausia yra filmo pabaiga, kuri man priminė Egzorcistą. Jos efektyvumą, matant, kaip tragiškai viskas baigiasi, sustiprina prisiminimai, kaip nekaltai viskas prasidėjo. Nors labiausiai mane išgąsdino jos konkretumas. Kadangi priežastys taip ir lieka nepaaiškintos, lieka daug vietos vaizduotei. Labai nenustebčiau, jeigu tyrimas taptų filmo tęsinio pagrindu.
Post Reply