Saw III (2006)

Amerikiečių/europiečių siaubo filmai

Moderators: Slasher, Otis, ZeaLot

Ashara
Nuliovas
Posts: 3
Joined: 2007-06-24, 20:01

Post by Ashara »

Ne tai turėjau omeny:D..
Sakau kad maždaug jau gali nuspėti koks bus tas kankinimo būdas.

Aš išviso nepavadinčiau šio filmo siaubo filmu.
Slasher
Adminas
Adminas
Posts: 1762
Joined: 2005-10-05, 22:59
Location: Kaunas

Post by Slasher »

Ashara wrote:Ne tai turėjau omeny:D..
Sakau kad maždaug jau gali nuspėti koks bus tas kankinimo būdas.
gali nuspėt, bet kam iš to daryti problemą. Tiek filmai, tiek kankinimo būdai kuriami ne spėliojimui.
Aš išviso nepavadinčiau šio filmo siaubo filmu.
tai nieko nekeis ar tu jį siaubo filmu vadinsi, ar trileriu, ar detektyvu :)
Eikantas
Kanibalas
Posts: 706
Joined: 2007-03-24, 06:33
Location: Vilnius

Post by Eikantas »

Ashara wrote:Ne tai turėjau omeny:D..
Sakau kad maždaug jau gali nuspėti koks bus tas kankinimo būdas.

Aš išviso nepavadinčiau šio filmo siaubo filmu.
Man tai Jigsaw pinklės(siužetas su netikėtumais) yra ne ką mažiau įdomu, nei nauji ir originalūs nenuspėjami kankinimo būdai. Pavyzdžiui mane visi trys filmai "prigavo" ir pabaigos nustebino. Iš ketvirto filmo labiausiai laukiu ne naujų nenuspėjamų kankinimo būdų, o ar ir toliau sugebės sukurti "prigaunantį" scenarijų. Nors aišku gal tau px tos pinklės ir siužeto vingiai, svarbiausia išradingi kankinimai, dėl to nesiginčiju tikrai.

Aišku gali vadinti šį filmą kruvinu detektyviniu trileriu, jei tau taip smagiau, o man šis filmas patenka į siaubo filmų kategoriją ne tik dėl žiaurumų, bet ir dėl režisūros ir montažo momentų, garso efektų, žodžiu ypatumų kurie būdingi siaubo filmams. Siaubo filmas nėra būtinai tas, kuris išgąsdina (juk žmonės bijo skirtingų dalykų) bet tas kuris turi tam tikrų turinio ir formos ypatumų. Kad būtų aiškiau, pateiksiu pavyzdį: galbūt kažkam romantiška melodrama apie porelę vabalus tiriančių mokslininkų, kurie susipažįsta gamtoje ieškodami naujos rūšies vorų, bus visiškas siaubo filmas, nes tas žmogus bijo tikrų vorų. Bet tai nebus siaubo filmas plačiai sutartąja prasme, nes neturės nei vieno siaubo filmui būdingo formos bruožo, režisierius siekė ne įbauginti žiūrovą vorais o parodyti meilės istoriją, todėl jis nemontavo po ramios scenos staiga žiūrovui parodomų vorų stambiakų suderintų su baugiais garsais ir taip toliau. Todėl tas filmas vadinamas ne siaubo filmu o romantine melodrama. Po to tarkim tas žmogus žiūrėjo kitą filmą apie vorus mutantus , žudančius žmones. Jam buvo visai nebaisu, o juokinga, nes vorų lėlės buvo netikroviškos, o aktorių vaitojimai priminė orgazmines dejones o ne mirties klyksmus. Be tai vistiek tas filmas vadinsis siaubo filmu o ne erotine komedija, dėl filmo kūrėjų tikslo ir jam pasiekti naudojamų priemonių. žodžiu, nesvarbu ar filmas tave gąsdina ar ne, jis sutartinai vadinamas siaubo filmu dėl kryptingo filmo kūrėjų tikslo ir jam pasiekti naudojamų kinematografinių priemonių. Susitarimo reikalas :wink:
Slasher
Adminas
Adminas
Posts: 1762
Joined: 2005-10-05, 22:59
Location: Kaunas

Post by Slasher »

Labai taikliai pastebėta. Daugumai derėtų perskaityti.
Post Reply