Europa Report (2013) apžvalga

Jeigu daugialąsčiai organizmai kada nors bus atrasti Saulės sistemoje, greičiausiai tai įvyks Jupiterio palydove Europoje, kuriame yra išorinis vandens sluoksnis. Mokslininkai jau seniai svajoja nusiųsti ten kokį aparatą, kuris galėtų surinkti pakankamai medžiagos, kad viskas taptų kiek aiškiau. Apie pilotuojamą ekspediciją dabar negalima ir kalbėti, tačiau kinas vėl aplenkia realybę — filmas „Europa Report” pasakoja būtent tokios ekspedicijos istoriją.

Filmas pagamintas „found footage” žanru, tačiau apie tai kartais pamiršti, nes kosminiame aparate, kuriame vyksta beveik visas filmo veiksmas, yra tiek daug kamerų, kad nevisada suprantama, kodėl buvo pasirinktas būtent toks istorijos pateikimo būdas.
Jau iš treilerio buvo aišku, kad gyvenimą Europoje astronautai ras ir tai bus nelabai draugiškas gyvenimas. Tačiau filmas nėra apie kokius monstrus ar ką nors panašaus, jis tiesiog nagrinėja žmonijos kosmoso tyrinėjimo ateitį, ir daro tai įdomiai. Matome skirtingus žmones, kurie iš tikrųjų galėtų nuspręsti palikti viską ne vieneriems metams ir leistis į kosminę kelionę, matom kaip jie gyventų ir bendrautų, matom kas su jais galėtų nutikti. Visa tai yra labai gražu, tačiau yra paliestos tik keletas temų ir lieka perdaug žiūrovo vaizduotei. Aš asmeniškai norėčiau pamatyti daugiau bendravimo tarp personažų, sužinoti ką vienas apie kitą galvoja ir kaip tai lemia jų veiksmus. Nepamirškime, kad mes kalbame apie šešis žmones, vyrus ir moteris, kurie labai ilgai gyvena kartu mažoje geležinėje dėžėje beribiame kosmose. Konfliktai ir afekcijos čia neišvengiami. Tačiau gali būti, kad visa tai ir nebūtų galima išdėstyti viename filme, čia reikėtų ne vieno sezono kokio nors serialo, tačiau aš nukrypau…

Siužetiškai ir stilistiškai filmas yra labai panašus į 2011-ųjų metų „Apollo 18”, tačiau lenkia jį beveik viskuo: ir aktoriai geresni (beje, serialų megėjai čia ras nemažai pažįstamų veidų), ir scenarijus labiau sukoncentruotas, ir tempas kur kas geriau išlaikytas. Kaip ir savo pirmtakas, filmas neduoda visų atsakymų, tačiau čia tai yra pagrįsta filmo tema: ekspedicija išvyksta ne tiek ieškoti atsakymų, kiek patvirtinti klausimo teisingumą. Tai pavyksta ir žiūrovas nesijaučia nusivylęs.

Visiems, kam patiko „Apollo 18”, aš šį filmą nuoširdžiai rekomenduoju, o tiems, kam norėjosi, kad jis patiktų, tačiau tai neįvyko, aš jį rekomenduoju dar nuoširdžiau. Geras filmas, kurį verta pažiūrėti.

zp8497586rq

Komentarų nėra

Atsakyti

*

Copyright © SIAUBAS.LT 2007-2018